Polski English Deutsch Русский
slider_1
slider_2
slider_3
slider_4
slider_5
slider_6
slider_7
slider_8

Produkcja folii polietylenowej HiTec Film

Produkcja folii polietylenowej metodą rozdmuchu (ang. Blown film extrusion) >> zobacz film

 

Produkcja folii polietylenowej jest kluczową działalnością naszej firmy. Folia polietylenowa wytwarzana jest na najnowocześniejszych ekstruderach, specjalistycznych maszynach w procesie wytłaczania w rozdmuchu. Wykorzystując nasze doświadczenie oraz najwyższej jakości topowe surowce, wytwarzamy nowe produkty dla najbardziej wymagających klientów.

Specjalizujemy się w produkcji folii termokurczliwych do pakowania napojów, artykułów higienicznych oraz folii do laminacji.

Produkcja folii LDPE w naszym zakładzie realizowana jest z wykorzystaniem dwóch technologii:

 Linia_11 

 Produkcja folii LDPE jednowarstwowych (MONO)

Produkcja polega na wytłaczaniu folii w procesie rozdmuchu na maszynach jednowarstwowych. Technologia ta jest coraz rzadziej stosowana, ze względu na ograniczenia technologiczne, jednakże jest technologią prostą a co za tym idzie tańszą. Produkowane w ten sposób folie i opakowania są zdecydowanie tańsze, ale coraz rzadziej stosowane ze względu na duże wymagania, jakie stawiają producenci maszyn pakujących, na których stosuje się folie polietylenowe.

folia_1_warstw

 

Produkcja folii wielowarstwowej HiTec Film® (coex).

Produkcja polega na wytłaczaniu folii w procesie rozdmuchu na maszynach wielowarstwowych, które posiadają głowice 3 i 5 warstwowe. Technologia ta jest bardzo mocno rozwijana.

Podstawową zaletą produkcji folii polietylenowej w technologii Coex jest wysoka wytrzymałość mechaniczna na rozerwanie i przebicie. Produkcja folii w technologii wielowarstwowej daje bardzo duże możliwości technologiczne zarówno naszej firmie jak i naszym odbiorcom. Dzięki wieloletnim badaniom oraz setkom prób technologicznych, wspieranych przez najlepszych technologów w Europie, naszej firmie udało się opracować specjalne receptury folii HiTec Film®, które pozwalają bardzo znacząco obniżyć koszty związane ze zużyciem folii i opakowań w procesie pakowania.

Realizujemy to dobierając wysokiej jakości komponenty i surowce. Dzięki w/w technologii w ponad 80% przypadkach udaje się obniżyć grubość standardowej folii LDPE o ponad połowę przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

folia_5_warstw
 
 

Jakie są zalety stosowania folii HiTec Film®?

HiTec Film® umożliwia zredukowanie grubości stosowanego materiału do około 50%.

  • Posiada wysoki współczynnik (ang. dart impact) odporność na przebicie punktowe, dzięki czemu folia jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne (przerwanie, dziurawienie).
  • HiTec Film® Pozwala na zredukowanie kosztów opakowania ze względu na możliwość zastosowania cieńszej folii, a co za tym idzie uzyskujemy znacznie większą wydajność w przeliczeniu na ilość metrów, przypadających na 1 kg folii.
  • HiTec Film® pozwala na zmniejszenie kosztów odpadów ze względu na ich mniejszą wagę.
  • Optymalizacja i oszczędność kosztów w procesie pakowania i zabezpieczania towarów

Produkty z tej kategorii