Polski English Deutsch Русский
slider_1
slider_2
slider_3
slider_4
slider_5
slider_6
slider_7
slider_8

Folie Termokurczliwe HiTec Term®

Folia termokurczliwa HiTec Term® wytwarzana jest z granulatów o wysokiej jakości. Jej produkcja w technologii wielowarstwowej COEX gwarantuje pewność zgrzewania i obkurczu danego ładunku.

Folia termokurczliwa znajduje zastosowanie w produkcji przemysłowych opakowań np. kapturów termokurczliwych zgrzewanych bezpośrednio na  specjalistycznych liniach pakujących, służących do pakowania wielkogabarytowych palet np: palety ze szkłem, ceramiką, materiałami budowlanymi.

Ponadto folia termokurczliwa wykorzystywana jest do obkurczania zestawów opakowań –  mulitpaków różnego rodzaju produktów przechowywanych w butelkach, słoikach, puszkach, kartonach. Folie tego typu są również powszechnie stosowane do pakowania żywności.

Wszechstronność zastosowania zawdzięczają swoim szczególnym właściwościom mechanicznych i estetycznych.

Zastosowane surowce i technologia minimalizują ryzyko uszkodzenia najbardziej wymagających towarów składowanych na paletach, które wymagają bardzo wysokiej ochrony i stabilizacji w procesie logistyki, magazynowania i transportowania.

Zalety folii termokurczliwych HiTec Term®:

 • Posiadają wysokie właściwości mechaniczne pozwalające uzyskać mniejszą grubość folii i zmniejszyć koszty pakowania;
 • Zapewniają wysoki połysk i przeźroczystość;
 • Dobrze przylegają do pakowanego produktu – dzięki temu mogą zapewnić wysokie walory estetyczne – nieduży stopień pomarszczenia i zniekształcenia grafiki;
 • Zabezpieczają opakowania – gwarantują ich dużą wytrzymałość i stabilność;
 • Chronią produkt przed czynnikami zewnętrznymi.

Na czym polega termokurczliwość folii?

Przez termokurczliwość rozumiemy zdolność danego materiału do kurczenia się w trakcie obróbki cieplnej.

Pakowanie w folie termokurczliwą przebiega dwuetapowo. W pierwszej kolejności dany asortyment jest pakowany w folię, która zostaje zgrzewana. Tak utworzony wokół produktu (lub pakietu produktów) rękaw foliowy przechodzi w tunel, w którym pod wpływem zadanej temperatury zostaje obkurczony. W efekcie folia starannie opina produkt (lub ich pakiet) zabezpieczając go i nadając mu bardzo estetyczny wygląd .

Co jest ważne podczas obkurczania folii?

 • Właściwy dobór ilości folii warunkujący stopień pomarszczenia;
 • Zastosowania odpowiedniej temperatury przy uwzględnieniu elementów tj.
   rodzaj folii,
   charakter i właściwości foliowanego wyrobu,
   własności tunelu grzewczego itp.;
 • Należyte dopasowanie wielkości perforacji.

Co oferujemy?

Dopasowujemy parametry folii tj. wymiary, wytrzymałość, skurcz i transparentność do indywidualnych potrzeb. Przy doborze bierzemy pod uwagę specyfikę maszyn pakujących.

Powszechnie oferowany przez nas asortyment możemy podzielić na cztery grupy:

HiTec Standard®

Są klasycznymi typami folii termokurczliwych stosowanymi do obkurczania zestawów opakowań. Charakteryzują się wysokimi właściwościami skurczu i stabilnie pracują na większości linii pakujących.

Dostępna także w postaci kaptura termokurczliwego i rękawa z fałdami.

HiTec Standard Plus®

To folie termokurczliwe o udoskonalonych własnościach mechanicznych i optycznych. Po obkurczeniu formują estetycznie prezentujące się zgrzewki, z niewielką ilością zmarszczek.

HiTec Superior®

To folie termokurczliwe wyróżniające się bardzo dużymi własnościami mechanicznymi przy znacznym pomniejszeniu grubości. Wykazują wysoką wytrzymałość na rozciąganie i przebicia. Dzięki redukcji grubości  folie zyskują dodatkowo na estetyce. Wysokie parametry optyczne warunkują bardzo dobrą przezroczystość i elegancki wygląd ofoliowanych produktów.

HiTec Exclusive®

Są foliami wysokiej klasy, które zostały zaprojektowane dla uzyskania bardzo wysokich właściwości mechanicznych i optycznych na skutek czego pozwalają na osiągnięcie dużych oszczędności pakowania. Są to folie o pomniejszonej grubości (nawet do 30 %), wysokim połysku i stopniu przeźroczystości. Niezwykle wytrzymałe, elastyczne i odporne na przebicia o wysokim parametrze hot tack. Profesjonalnie przylegają do produktu a niewielki stopień zniekształcenia i pomarszczenia gwarantuje ekskluzywny wygląd wyrobów.

Opcje dodatkowe:

Dodatkowo możemy wprowadzić modyfikacje m. in. tj.:

 • Dodatki chroniące przed szkodliwym działaniem promieni UV np.  starzeniem, utratą koloru, pękaniem  itp.;
 • Dodatek antystatyczny zapobiegający gromadzeniu kurzu i wyładowaniom elektrycznym  stwarzających zagrożenie pożarem lub awarii urządzeń elektronicznych;
 • Barwnik folii w dowolnym kolorze.
 • Systemy łatwego otwierania tj. taśma, naklejka itp.

Zobacz również:

Folia Termokurczliwa HiTec Term® oraz Folia Stretch Hood HiTec Elastan®

Umów się na bezpłatne testy i wypróbuj termokurczliwą folię HiTec Term®

Produkty z tej kategorii