Polski English Deutsch Русский
slider_1
slider_2
slider_3
slider_4
slider_5
slider_6
slider_7
slider_8

Folia stretch do chłodni HiTec Arctic®

Co to jest folia stretch HiTec Arctic® i do czego służy  ?

Folia stretch HiTec Arctic® została opracowana z myślą o producentach i przetwórcach produktów spożywczych poddawanych obróbce głębokiego schładzania w komorach chłodniczych, gdzie temperatura spada poniżej – 20oC.

termometr pakowanie-miesa

Proces ten popularnie zwany jest głębokim mrożeniem. Jego celem jest konserwacja wewnętrznych właściwości produktów spożywczych poprzez szybkie zamrażanie. W takiej formie przechowuje się i transportuje świeże mięso, ryby i warzywa, 

Zabezpieczenie wyrobów w takim procesie wymaga zastosowania folii i worków wykorzystywanych do pakowania i ochrony produktów zamrożonych, które następnie tworzą jednostkę paletową. Właśnie w tym celu opracowana została folia stretch, której właściwości chemiczne przystosowane są do pracy w tak specyficznych warunkach.

Standardowe folie stretch nie sprawdzają się w niskich temperaturach. Ich działanie powoduje, że tracą swoje podstawowe właściwości – folie stają się mało elastyczne, sztywne i nie kleją się ze sobą. 

Folia stretch HiTec Arctic® rozwiązuje te problemy – jest folią wytwarzaną na bazie starannie dobranych, najwyższej jakości surowców, które utrzymują odpowiednią elastyczność, wytrzymałość folii a także ich dobrą kleistość nawet w bardzo niskich temperaturach.

Folia stretch HiTec Arctic® świetnie sprawdza się podczas magazynowania i transportowania zarówno na bliskie jak i znaczne odległości czy to drogą lądową czyt też morską.

Folia ta dostępna jest w formie nawoju ręcznego jak i maszynowego. Standardowo produkowana jest w kolorze transparentnym i niebieskim.

Umów się na bezpłatne testy i wypróbuj folię HiTec Arctic®

Produkty z tej kategorii